Se sokolem do života aneb svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Do projektu "Se Sokolem do života aneb svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky", který realizuje Česká obec sokolská a je pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Svazem měst a obcí ČR, je mateřská škola zapojena od 1.9.2020.

Cílem projektu je podpořit u dětí předškolního věku rozvoj pohybové gramotnosti, která patří mezi základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či poznání. Děti se naučí vnímat pohyb jako přirozenou součást svého život, a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek.

Všechny úkoly v projektu jsou rozděleny do těchto pěti oblastí: přirozená cvičení, obratnost, dovednosti s míčem, rozvíjení poznání, netradiční činnosti.

První tři z těchto pěti oblastí jsou věnovány pohybovým dovednostem, které mají za úkol rozvíjet u dětí základní pohyb jako takový. Díky těmto činnostem zjišťují, jak pracovat se svým tělem, jak koordinovat pohyby a zároveň zvyšují svoji tělesnou zdatnost.

Oblast, která se věnuje rozvíjení poznání, nabízí činnosti vhodné pro odpočinkové chvíle mezi cvičením či po něm.

Každou z těchto oblastí reprezentuje zvířátko, podle kterého se děti mohou orientovat v jednotlivých úkolech. S kobylkou Emilkou trénují základní pohybová cvičení, s opičkou Haničkou obratnost a s ježečkem Marečkem cvičí s míčem. Veverka Věruška je učí novým věcem a rozvíjí jejich poznání a s beruškou Danuškou zkouší netradiční činnosti.

Se sokolem do života

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Velké Karlovice
okres Vsetín,